top of page

Esystem Tam Kapaklı ve Yarı Kapaklı Alüminyum Cephe Sistemleri

      Kapaklı cephe sisteminin özelliği cepheye dışarıdan bakıldığında dikeyde ve yatayda 50mm genişliğindeki alüminyum profillerin görünmesidir. Bu sistemde dışarıdan görünen kapak kısmının farklı şekillerde ve renklerde alternatifleri vardır.

      Kapaklı cepheler ayarı bitmiş olan alüminyum alt karkasların üzerine yerleştirilen camın evvela baskı profillerinin uygun yuvalarına vidalanması ile sıkıştırılıp sızdırmazlığın sağlanmasını müteakip istenilen kesitteki kapak profilinin yuvasına oturtularak montaj işleminin tamamlanması şeklindedir. Kapaklı cephede mekanik olarak bağlanan profillerin cam ilişkisindeki ısı, ses ve su izolasyonu silikon cephede olduğu gibi EPDM fitiller ile sağlanmaktadır. Bu sistemde kanat açma ihtiyacı; kanat adaptör profili adı verdiğimiz profillerle karşılanmaktadır. Bu profillere strüktüre silikon ile yapıştırılan camlar ile istenilen yerde kanat açabilmek mümkün olmaktadır. Genelde ters vasistas olarak tercih edilen kanatlar müşteri isteklerine göre gerekli detay değişiklikleri yapılarak düzenlenebilmektedir. 

      Yarı Kapaklı cephe sisteminde ise camların cephe sistemine montajı, sadece yatayda istenilen renkte alüminyum kapaklarla yapılır. Dıştan bakıldığında düşeyde cam birleşimleri 15mm’lik ince çizgiler halinde göründüğünden, yatay kapakların etkisi cepheye estetik bir görünüm katar.

Tam Kapaklı ve Yarı Kapaklı Cephe Sistemi Projelerimizden Örnekler

SALE
günep_idari_binaJPG_(1)
ABDİOĞULLARI-1
DENİZ_TİCARET_ODASI_İSKENDERUN
100_1947
MURAT METAL ADANA
Esystem NFI Plus (3)
Esystem NFI Plus (4)
MURAT METAL ADANA_edited
bottom of page